BIBLIOTEKA :

Odwiedzamy i czytamy, bo bibliotekę szkolną mamy.

Co miesiąc w bibliotece liczone jest czytelnictwo, czyli ile książek wypożyczyły poszczególne klasy. W styczniu będzie podane czytelnictwo za pierwsze półrocze i wyłonimy najlepiej wypożyczającą klasę. W czerwcu zostanie podane czytelnictwo za cały rok szkolny i ogłoszone zostaną wyniki. Najbardziej oczytana klasa otrzyma słodki upominek. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania szkolnej biblioteki, która od 19 października będzie miała swoją siedzibę w budynku małej szkoły. Może się zdarzyć, że biblioteka będzie nieczynna, wówczas o przyczynach zamknięcia czy nieobecności bibliotekarzy, uczniowie będą informowani na bieżąco.

Godziny otwarcia biblioteki:

PONIEDZIAŁEK 8.00-15.30
WTOREK 8.00-15.30
ŚRODA 8.00-15.30
CZWARTEK 8.00-15.30
PIĄTEK 8.00-15.00

Biblioteka posiada ponad 10.000 woluminów. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Staramy się na bieżąco uzupełniać księgozbiór o tytuły chętnie czytane przez uczniów. W bibliotece można też odrobić lekcje, poczytać, obejrzeć ciekawe gazetki, a także podyskutować na temat przeczytanych książek lub ulubionych autorów.

Kółko szycia

Tańcowała igła z nitką… i wyszło jej mnóstwo pięknych zabawek. W obecnym roku szkolnym zakończyliśmy zajęcia kółka szycia. Nasz rok był bardzo pracowity a dzieła można było podziwiać w bibliotece. Uczestniczki zajęć pochwaliły się swoimi dziełami, chociaż nie wszystkimi, ponieważ często gotowe zabawki trafiały do zachwyconych mam, tatusiów, braciszków, sióstr, cioć, wujków i wielu innych osób. Wcale się temu nie dziwię, ponieważ nasi uczniowie mają ogromny talent i przez ten rok stworzyli przepiękne zabawki. Oby tak dalej. Do zobaczenia we wrześniu.

Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy

8 maja obchodzony był Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy. Panie bibliotekarki cały dzień przyjmowały życzenia i rozdawały cukierki. Za wszystkie życzenia i miłe słowa bardzo wszystkim dziękujemy i zapraszamy do odwiedzania biblioteki nie tylko od święta.

Agnieszka Olejnik, Sylwia Piszczek

Miniatura

Konkurs czytelniczy dla klas IV - VI został rozstrzygnięty.

Najlepiej z testem wiedzy o lekturach, książkach i bibliotece poradziły sobie dziewczynki z klas IV: Marta Zabrzańska, Basia Dziwoki i Edyta Sułkowska. Rozwiązały test po mistrzowsku i za to otrzymały dyplomy i nagrody. Gratulujemy!!!

Konkurs czytelniczy dla klas IV – VI

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do udziału w konkursie czytelniczym. Każdy chętny może rozwiązać test z wiedzy o lekturach, bohaterach książek i bibliotece. Prace trzeba oddać do końca kwietnia. Zapraszamy i powodzenia.

Pasowanie na czytelnika

11 marca 2014 roku planowane jest spotkanie z pierwszakami, którzy zostaną przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Już nie mogę się doczekać.

Zestawienie czytelnictwa za I półrocze

W I półroczu uczniowie wypożyczyli łącznie 1040 książek, a oto szczegóły:

Klasa I a - 33 książki
Klasa I b - 49 książek
Klasa I c - 56 książek
Klasa II a - 107 książek
Klasa II b - 12 książek
Klasa III a - 67 książek
Klasa III b - 66 książek
Klasa III c - 197 książek
Klasa IV a - 56 książek
Klasa IV b - 56 książek
Klasa IV c - 73 książki
Klasa V a - 48 książek
Klasa V b - 46 książek
Klasa VI a - 88 książek
Klasa VI b - 86 książek

Najlepiej wypadła klasa III c. Gratulujemy!!!
Zapraszamy wszystkich do korzystania z biblioteki szkolnej.

Agnieszka Olejnik

Już niedługo Święta Bożego Narodzenia, dlatego zachęcamy do spędzenia wolnego czasu z książką. Wypożycz sobie książkę na święta. Wesołych Świąt życzy Agnieszka Olejnik

Miniatura

Przypominamy wszystkim uczniom, że w bibliotece szkolnej dostępne są ciekawe czasopisma: „Kumpel” i „Viktor Junior”, które można wypożyczać do domu.
„Kumpel” to czasopismo dla wszystkich dzieci od 6 do 10 lat. Można tam znaleźć dużo ciekawych artykułów o szkole, mnóstwo zagadek i rebusów, a przede wszystkim przykładowe testy dla uczniów kończących III klasę.
„Viktor Junior” to czasopismo dla uczniów klas IV, V i VI. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Trochę powtórek z różnych przedmiotów, zagadki i żarty, krzyżówki i rebusy oraz komiks. Specjalnie dla szóstoklasistów zadania, jakie mogą się znaleźć na sprawdzianie po VI klasie.

"Miś pluszowy - popatrzcie sami –
siedzi na mojej półce z książkami.
Mam dużo książek. Książek jest tyle,
że gdy je liczę, ciągle się mylę.
A miś ciekawie zerka przez ramię,
On zna je pewnie wszystkie na pamięć..."

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia
zapraszamy do biblioteki po "misiowe" książki, które umilą czas
i małym i dużym.

"Tańcowała igła z nitką"

W bibliotece odbywa się ciekawe kółko zainteresowań, które prowadzi pani Agnieszka Olejnik. Zajęcia noszą nazwę "Tańcowała igła z nitką" i odbywają się w środy i czwartki między 14.30 a 15.30. Wszystkie zainteresowane osoby mogą się zapisać w bibliotece.

Miniatura Miniatura Miniatura Miniatura

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych, dlatego zachęcamy do odwiedzania biblioteki szkolnej. Wszystkie osoby, które podarują bibliotece książkę, mogą liczyć na słodki upominek oraz równie słodki uśmiech pani Agnieszki. Zapraszamy!

Rok Juliana Tuwima

Rok 2013 został ogłoszony rokiem Juliana Tuwima. Biblioteka poleca wszystkim książki z wierszami tego autora. Warto przypomnieć sobie wiersze, które każdy z nas czytał nie raz np.: "Murzynak Bambo", "Słoń Trąbalski", "Abecadło" czy "Lokomotywa". Zachęcamy do czytania Tuwima!!!