ŚWIETLICA:

Godziny pracy świetlicy szkolnej:


PONIEDZIAŁEK 7.00 - 16.00
WTOREK 7.00 - 16.00
ŚRODA 7.00 - 16.00
CZWARTEK 7.00 - 16.00
PIĄTEK 7.00 - 16.00

Wychowawcami świetlicy są: p. Agnieszka Olejnik, p. Ewa SaniewskaKARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ
 (do pobrania.pdf)

Świetlica jest miejscem, w którym dzieci mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas przed rozpoczęciem lekcji i po zakończeniu zajęć lekcyjnych czekając na rodziców.
Podstawowym celem świetlicy szkolnej jest zapewnienie dzieciom zorganizowanej opieki wychowawczej, pomocy w nauce oraz odpowiednich warunków do nauki własnej i rekreacji.
W czasie pobytu w świetlicy dzieci uczestniczą w różnorodnych zajęciach:

 • rozwijających umiejętności manualne: zabawy konstrukcyjne, układanki, malowanie farbami, rysowanie, kolorowanie, wycinanie, wydzieranie, sklejanie, origami i inne,
 • dydaktycznych: pogadanki, gry i zabawy dydaktyczne, czytanie książek i czasopism dla dzieci, odrabianie zadań domowych, ćwiczenia w pisaniu, czytaniu i liczeniu, pomoc w odrabianiu lekcji z j.angielskiego,
 • rekreacyjnych: gry i zabawy ruchowe na boisku szkolnym, spacery, dowolne zabawy z wykorzystaniem gier i zabawek,
 • umuzykalniających: KARAOKE, słuchanie muzyki,
 • zajęciach z wykorzystaniem środków audio-wizualnych znajdujących się w świetlicy.
 • relaksujących ( relaks przy muzyce, zabawy wyciszające, zajęcia z cyklu arte-terapia ).

  Dzieci mają tu możliwość swobodnej zabawy, która nie tylko daje odprężenie i relaks po przebytych lekcjach ale też sprzyja nawiązaniu relacji między sobą, zaspakaja potrzebę kontaktu,spędzają mile czas, oczekując na swoich rodziców. Wychowankowie biorą udział w konkursach plastycznych organizowanych przez szkołę i inne instytucje.
  Prace wykonane przez naszych wychowanków eksponowane są na wystawkach dekorujących naszą świetlicę.
  W naszej świetlicy dbamy o wdrażanie uczniów do przestrzegania przyjętych zasad, wyrażania własnych potrzeb i przekonań, wyrabiamy w wychowankach umiejętność nawiązywania kontaktów z innymi i zgodnego współżycia w grupie.

  Przy świetlicy jest prowadzona stołówka szkolna oferująca dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum obiady.
  Obiady wydawane są na dwóch przerwach:
  1130 - obiad dla SP
  1230- obiad dla Gimnazjum.

  Miniatura

  Miniatura Miniatura Miniatura  Przedszkolaki „Skrzaty” w świetlicy szkolnej  15 kwietnia dzieci z PP nr 13 odwiedziły świetlicę szkolną. Przewodnim tematem zajęć była oczywiście Wielkanoc. Dzieci wykonały piękne kartki techniką naklejania. Za pomocą techniki origami dzieci wykonały również wesołą kurkę. Podczas trudnego zadania polegającego na odpowiednim zaginaniu papieru, pomogły dzieciom starsze koleżanki oraz panie.
  Pobyt przedszkolaków w świetlicy nie skończył się tylko na zajęciach plastycznych, gdyż czekała na nich niespodzianka z lekcji przyrody.
  Przedszkolaki miały okazję popatrzeć na skorupki cebuli pod mikroskopem, dzięki p. Beacie Prandzioch, która na początku wytłumaczyła dzieciom co to jest mikroskop i do czego służy. Było to dla dzieci bardzo dużym przeżyciem, bo to co zobaczyły wcale nie przypominało skorupki, którą położyły na płytce.  Monika Ziółkowska  Miniatura Miniatura Miniatura Miniatura Miniatura Miniatura Miniatura

  Miniatura Miniatura Miniatura

  Turniej w Piłkarzyki Stołowe  Futbol stołowy czyli tzw. piłkarzyki - to gra 2- lub 4-osobowa, imitująca prawdziwy mecz piłki nożnej. Jest bardzo popularna, zwłaszcza w szkołach i świetlicach.
  21 lutego w świetlicy rozegrany został I. Turniej Piłkarzyków, zorganizowany przez p.Monikę Ziółkowską .
  Mimo, że zawody były organizowane po raz pierwszy w naszej szkole, liczba uczestników przerosła oczekiwania organizatora. Do turnieju przystąpiło 18 zawodników. Na początku zostały przedstawione zasady i regulamin rozgrywek. Po wylosowaniu numerów startowych dziewięć dwuosobowych zespołów rozpoczęto rywalizację.
  Po zaciętej grupowej rywalizacji zwyciężyły następujące pary:

  I miejsce – Paweł Chmiel, Łukasz Worek kl, VIb
  II miejsce – Miłosz Malinowski kl. VIa, Kacper Kubica kl. Vb
  III miejsce – Viktor Jergas kl. VIb, Maciej Osiecki kl. IVa

  Najlepsze drużyny otrzymały medale, nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy, a pozostała część uczestników słodki upominek i dyplomy.  Monika Ziółkowska  Miniatura Miniatura Miniatura Miniatura

  Miniatura Miniatura Miniatura

  Turniej warcabowy  Warcaby to najpopularniejsza gra strategiczna. Wymaga od graczy umiejętności przewidywania oraz wyobraźni. To doskonały trening myślenia. Niezależnie od tego, jak ktoś gra dobrze, zawsze znajdzie się ktoś, kto gra jeszcze lepiej. Niezależnie od tego, jak ktoś gra źle, zawsze znajdzie się ktoś kto gra jeszcze gorzej. Wzorem lat ubiegłych, 18 lutego odbył się w naszej szkole VI Turniej Warcabowy dla klas I-III. Celem Turnieju była integracja uczniów, a także kształtowanie postawy sportowej rywalizacji oraz kulturalnego zachowania wobec przeciwnika, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, radzenia sobie w sytuacjach problemowych i dostosowania się do reguł gry, kształtowanie umiejętności przeżywania sukcesów i porażek. Podczas turnieju panowała serdeczna atmosfera. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani do turnieju.
  Zwycięzcami Turnieju zostali:

  I miejsce: Kacper Koślicki kl. IIIb
  II miejsce: Weronika Kot kl. IIIc
  III miejsce: Oskar Witański kl. IIb

  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe.
  Gratulujemy!!!!  Monika Ziółkowska  Miniatura Miniatura Miniatura

  Miniatura Miniatura Miniatura Miniatura

  Konkurs plastyczny z okazji
  DNIA PLUSZOWEGO MISIA!  25 listopada wszystkie pluszowe Misie mają swoje święto. Dosłownie wszystkie Misie: stare, nowe, duże, małe, szare, białe czy brązowe! Z okazji tego wyjątkowego święta świetlica szkolna organizuje konkurs plastyczny: dla kl. I-III i IV-VI SP.
  Najważniejsze warunki konkursu to:

 • dowolność techniki wykonanej pracy,
 • format A4( prace przestrzenne nie będą brane pod uwagę),
 • termin składania prac –21 listopad 2013 r. na świetlicę szkolną.
  Serdecznie zachęcam młodych i dużych artystów do udziału w konkursie.  Monika Ziółkowska  Konkurs plastyczny
  na kartkę bożonarodzeniową dla
  kl. I-III i IV-VI SP
  pt: „Magia Świąt Bożego Narodzenia”  Zapraszam uczniów kl. I-III i IV-VI SP do udziału w konkursie. Technika wykonania kartki: dowolna Format pracy: kartka o formacie A4 zgięta na pół lub kartka A5 zgięta na pół. (kartka powinna być sztywna np.: blok techniczny, karton wizytówkowy, karton ozdobny itp.). Środek kartki zostawiamy czysty, nie wykonujemy żadnych napisów czy rysunków. Prace przynosić na świetlicę szkolną do p. Moniki Ziółkowskiej do 18 listopada. Najciekawsze kartki wezmą udział w konkursie miejskim. Zapraszam!!!!!  Monika Ziółkowska  „Zbieranie nakrętek – wkręć się w pomaganie”  Jedną nakrętką nie zasponsorujesz wózka inwalidzkiego czy rehabilitacji dla osoby chorej. Uda Ci się to jednak, jeśli skompletujesz kilka ton takich odpadów. Dlatego w naszej szkole w świetlicy szkolnej nakrętki zbierają już wszyscy. Chodzi oczywiście o akcję społeczną, dzięki której pomożemy nie tylko środowisku.
  Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym. Zebrany towar sprzedawany jest firmie recyklingowej, która zakupione zakrętki przerabia na surowiec wtórny (plastikowy granulat). Producent może przetworzyć wówczas zebrane odpady na nowe zakrętki, opakowania, rury PCV czy obudowy komputerów. Uzyskane w ten sposób pieniądze przekazane zostają z kolei na leczenie, rehabilitację lub sprzęt specjalistyczny dla potrzebującej osoby.

  Miniatura

  „Szklanka Mleka”  Nasza szkoła bierze udział w realizacji unijnego programu „Szklanka mleka”. Program ten skierowany jest dla uczniów kl. I-VI SP. W ramach programu do szkoły trafia mleko naturalne, które uczniowie otrzymują trzy razy w tygodniu wg grafiku, który jest dostępny w świetlicy szkolnej. Akcja ma kształtować nawyki zdrowego odżywiania się wśród dzieci.